Jste zde

Vaginální mapování, anální mapování

Vaginální a anální mapování

patří mezi mé Dotekové terapie. Vaginální mapování je pro ženy a anální mapování je terapie pro muže. Péče o tělo při této terapii se provádí v oblasti první čakry. Vagína pro ženy a anál pro muže.
Vaginální a anální  mapování pochází z akupresurní techniky "Péče o tělo". Tuto techniku k nám přinesl zakladatel sexological bodywork Joseph Kramer. Akupresura se používá přímo ve vagíně nebo análu, ale i případně na vnitřních stehnech klienta nebo klientky. Mapování se prokládá i s masáží míst kde není případně citlivost tkáně. Pro její zacílené zcitlivění a rozproudění energie.

Je to vědomé prožívání… díky vědomému doteku.

Vaginální mapování stejné jako anální mapování má svoji etiku. První podrobné poučení o metodě a technice. Co by se mělo akceptovat, aby bylo dosaženo výsledku.  Klientka a klient je tím, kdo si vaginální a anální mapování řídí. Je myšleno tempo masáže a její intenzita v prožívání.  Jako minimum ze své praxe vnímám minimálně dvě, spíše tři terapie v délce trvání 120 minut.

Při vaginálním mapování je přijímající klientka plně vědomá ve svém těle a aktivní. Důležité je dýchání. A pochopitelné vytěsnit myšlenky, jen prožívat a uvědomovat si.

Při vaginálním mapování dochází ke zbavování bolesti v daných místech či zbavování se necitlivých míst. Klientka či klient má možnost si sezení řídit sám. Je tedy i na něm, kolik bodů se při jednom sezení projde. Každý máme svou hranici jinde. K tomu, že se dané místo tkáně stáhne… mohlo dojít v minulosti… např. v raném dětství díky traumatickým prožitkům, či operacím nebo komplikovaným porodům apod. Tkáň v místě vagíny či análu má schopnost si to stažení pamatovat. Proto jde i danou technikou šetrně rozpustit tato místa.


Co lze prožívat při vaginálním či análním mapování?

Již jsem psala, daná místa jsou buď bolestivá v různých intenzitách a různých charakteristik bolestí. Nebo necitlivá místa. Přijímající při terapii vědomě dýchá do právě těchto míst a tím se tato traumatická spazmata uvolňují. Tkáň a svalstvo se následně stává hladkým a zcitlivělým. Empatičtější jedinci mohou při každém bodě si vzpomenout na událost, kdy se jim stala a tím že to prodýchají i díky péči masérky se dané místo rozpustí. Může se stát, že i bez vzpomínky na dané trauma se někomu spustí emoce pláče či smíchu apod. je dobré to nechat projít, nebránit se tomu a prožít si to.

Co po vaginálním či análním mapování?

… někomu již po prvním mapování přichází pocit větší sebe hodnoty. Následně při milování mají krásnější prožitky. Díky tomu že jsou víc v dané m místě citlivější. Některé ženy před mapováním ani nevěděly, jako to je mít orgasmus. A hle… najednou si ho krásně užijí. Je to úžasné. Prosím, to platí i pro muže po terapii análního mapování.


Menstruační cyklus není na překážku. Prožitky, očištění a uzdravení z vaginálního mapování při menstruaci bývají intenzivnější a účinnější. Ale zdaleka ne každá žena považuje období menstruace za ideální čas. Anální mapování u muže lze jistě provést prakticky kdykoliv.

 

MarieKarolína - osobní masérka a terapeutka
Masáže studio Praha 2


 

ad