Jste zde

Krása a péče o tělo, zlepšení zdraví, detoxikace organismu

Magnety, účinky magnetického pole, magnetoterapie.

Když jsem s masážemi ve svých 19 začínala, žádné info ani pomůcky pro využití magnetů a magnetoterapie nebylo, a účinky správně aplikovaného magnetismu...

...na svalstvo ale i vnitřní orgány jsem prakticky neznala. Pak jsem si pořídila magnetický náramek. Jejich účinnost… je dle mě velice slabá, minimálně diskutabilní.  V roce 2013 jsem si pořídila nijak levnou magnetickou sadu pro maséry, tzv. magnetickou lžíci a magnetické valouny. Masírovaný drží valouny v dlaních, já magnetickou lžící projíždím jeho zatuhlé svalstvo. Vhodné pro aplikaci na nejvíce ztuhlá místa, na největší spasmy. Sada masérských magnetů ani dnes není nijak levná.

Moje Sportovně Rekondiční masáž od té doby je trochu účinnější. Spokojena jsem ale nebyla. A nacházela jsem další oblasti pro použití profesionální magnetoterapie. Krása a péče o tělo, zlepšení zdraví, detoxikace organismu Pak jsem u známého vyzkoušela domácí magnetoterapii. Měla jsem opravdu namožené a bolestivé karpální tunely (problémem karpálních tunelů trpí jistě každý rekondiční masér)… a jen hodinová aplikace magnetoterapie. Ale opravdu se mně citelně ulevilo. Byť jen dočasně. To rozhodlo…

… o nákupu profesionální klinické magnetoterapie a několika nejsilnějších aplikátor.  Důraz kladu na kategorii PROFESIONÁLNÍCH magnetoterapií používaných v rehabilitačních ústavech, klinikách a vybraných nemocničních zařízeních. Rozdíl v síle magnetického pole, účinnosti a především ve frekvenčním rozsahu magnetoterapií  profesionálních a domácích zařízení je opravdu velký. A pro použití magnetoterapie jako univerzálního nástroje pro zlepšení zdraví (cévní řečiště, detoxikace, vnitřní orgány) a zlepšení krásy těla a pokožky… prostě potřebuji pro vás profesionální magnetoterpeutické sestavy.

Dnes je velice mnoho moderních poznatků umožňují účinně využívat pulsního nízkofrekvenčního magnetického pole v medicíně, rehabilitaci, v péči o krásu těla i pokožky. I při domácí „léčbě“ a rehabilitaci. Pulzní nízkofrekvenční magnetické pole pozitivně ovlivňuje biochemické a biofyzikální reakce v buňkách a mezi buňkami. Zlepšuje průchodnost buněčných membrán. Důsledkem aplikace magnetoterapie magnetického pole je fakt, že buňky jsou ve zvýšené míře zásobovány kyslíkem a ostatními důležitými látkami, čímž se zlepšuje proces látkové výměny. A to je přece základ zdraví našich orgánu, těla i pokožky a jejich mladistvého vzhledu. Tedy zlepšení našeho zdraví a vzhledu.

Magnetoterapie je pokládána za jednu z nejbezpečnějších a nejúčinnějších fyzikálních léčebných metod a bývá označována  „léčebnou metodou 21. století“. Plně s tím po praktických zkušenostech souhlasím. Někdy nelze určit PROČ nám magnetoterapie na konkrétní problém pomáhá, ale prostě to funguje. Jistě to bude i tím, že magnetické pole naší Země za poslední desítky let citelně zesláblo. Např. první kosmické pilotované lety trpěly absencí magnetického pole do té míry, že byla posádka blízko smrti.

Vědecké objasnění účinku magnetismu je následující:  Růst a funkce buňky jsou řízeny elektromagnetickými kmity. Narušení elektromagnetického pole vede k vážnému poškození buněk.  Vzniká nemoc. Magnetismus je zdroj živé energii pohánějící životně důležité pochody v těle. Intenzita kmitání buněk klesá se závažností nemoci. Nedostatek magnetické energie vede k takovému narušení buněk. Induktivními účinky magnetického pole narušený řídící systém buňky vyrovnávají a buňky se tak regenerují. Elektromagnetické kmity energeticky regenerují nemocnou buňku  a  rezonují  ji zpět  na správnou frekvenci. Čistě přírodní biologická metoda regenerace. Všeho. Jak orgánů vnitřních, tak pokožky. Magnetická energie je původní energií a je obsažena v každé molekule, každé buňce. Magnetoterapie nemá žádné negativní vedlejší účinky.

Pulsy kvalitní magnetoterapie na konkrétních frekvenčních rozsazích regenerují elektromagnetického pole živočicha. Dochází k aktivaci přirozená regenerace poškozené části.

Autoregulace a autoreparace organismu je vybuzena působením magnetoterapie. Magnetismus působí lokálně na tkáň povrchovou i hloubkovou ale cílené magnetické pole aktivuje systém imunity, detoxikace a obranyschopnosti.

Obecné účinky pulzního magnetického pole pro zdraví a krásu:

 • analgetický efekt – utišuje bolest
 • protizánětlivý účinek
 • urychluje proces hojení a regeneraci buněk
 • rozšiřuje cévy a zlepšuje prokrvování v místě aplikace magnetoterapie
 • posiluje a stabilizuje kostní tkáň, napomáhá k regeneraci kloubní chrupavky a meziobratlových plotének
 • relaxační účinek na svaly – odstraňuje svalové spasmy (tedy zlepšuje účinnost mé Sportovně Rekondiční masáže), blokády a křeče.

Bohužel i zde platí, že účinek magnetoterapie při jednorázovém ojedinělém aplikování není někdy ani subjektivně poznatelný... především pokud se jedná o působení na krásu. Subjektivně poznatelný je ihned svým analgetickým účinkem.  Náš dnešní život pod vlivem technologií bez každodenního spojení s přírodou… nám magnetoterapie může částečně kompenzovat jen co nejčastějším používáním. Nejlépe každodenním. Je to stejné, jako když některá žena přichází na Proceduru či Masáž proti celulitidě a pro formování postavy s představou, že dvě nebo k dokonce jen jedna procedura její problém na delší čas vyřeší. Ale k nutnosti a intenzitě mé se vyjadřuji v článku Procedura proti Celulitidě či Masáž proti celulitidě a pro formování postavy. A zase, boj s celulitidou začínáme přechodem na kvalitní stravu a zvýšení pohybu a cvičení. A pochopitelně omezením stresu. Pro vás skutečné bojovnice s výdrží nabízím permanentku na Proceduru či Masáž proti celulitidě a pro formování postavy.

Podobně pro muže moje Zdravotní masáž Prostaty… jen opakovaná a pokud možno pravidelná Zdravotní masáž  prostaty vedle klasické onkologické léčby může zvětšení prostaty citelné eliminovat a případně udržovat na příznivé úrovni. I zde mohu nabídnout permanentku se slevou na svoji Zdravotní masáž Prostaty.

Dnes vím tak o 10-15 běžných aplikacích magnetoterapie, které citelně posílí vliv mých masáží a terapií. Mezi nejžádanější patří:


Celulitida

Celulitida vzniká již od mladého věku, hlavně u osob s nadváhou, a to na určitých exponovaných místech těla v důsledku poruch cévního a lymfatického průtoku kůží a nedostatečného odvodu metabolitů a toxických látek z těchto partií. To vede ke změnám vaziva a podkožních tukových buněk, které se zvětšují, zbytňují a tuhnou. Výsledkem je nevzhledná „pomerančová kůže“.
Z příčin vzniku celulitidy vyplývá i boj proti ní. Cílem je zlepšení cévního a lymfatického oběhu, zlepšení přísunu okysličené krve, odplavení metabolitů, škodlivin a odbourání nadbytečných tukových podkožních zásob a polštářků. Je prokázána souvislost mezi výskytem žilních varixů a celulitidou. Léčba varixů by měla předcházet léčbu celulitidy. Hormonální změny a kouření mají na celulitidu velký vliv. Prokazatelně největší vliv na celulitidu mají špatné stravovací návyky včetně špatné či snížené kvality potravin (vylučte potraviny se sladidly, a dalšími nezdravými látkami jako jsou konzervanty, naprostá většina „E“ apod.). Dále eliminujte nedostatek pohybu… skutečně se chce aspoň 45-60 minut denně aktivně hýbat při cvičení doma či jinde. Hýbat se jen v práci není  účinné... tedy pokud nejste cvičitelka či podobně.
Cíl aplikace magnetoterapie: Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie je zlepšení mikrocirkulace okysličené krve v problematických partiích. Tím se startuje detoxikace inkriminovaných partií.  Svým výrazným vazodilatačním, protiotokovým, protizánětlivým a detoxikačním efektem napomáhá s dalšími léčebnými postupy a pohybovými aktivitami (lymfodrenáž, zpevňování ochablého vaziva, dietní a pohybové režimy, zdravotní kosmetika aj.) efektivní likvidaci celulitidy.
Funkční cévní a lymfatický systém vyžaduje také správný pitný režim, který je zároveň podmínkou všech  detoxikačních pochodů.

Magnetizace vody

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie umožňuje přípravu magnetizované vody, která má ZVÝŠENOU schopnost ODVÁĎET z těla zplodiny látkové výměny a vhodně doplňuje celkovou péči u osob s celulitidou.
Magnetizace dává vodě zcela unikátní a biologicky významné vlastnosti. Voda se stává měkčí (snižuje se povrchové a vnitřní napětí) a mění se i její chuťové vlastnosti. Magnetizaci tekutin se urychlí a efekty prodlouží, pokud se tekutina uvede do varu a nechá se v magnetickém poli vychladnout. Tento postup je nejvhodnější při přípravě čajů, zejména z bylin. Magnetizovat lze i jídlo, hlavně ovoce s vysokým obsahem vody.

Zánět Prostaty a Sexuální dysfunkce u mužů

Benigní hypertrofie prostaty a zánět prostaty jsou velice častá onemocněni mužů, jejichž výskyt stoupá s věkem a začíná cca od 45-50 let. Zvětšení, otok a zánětlivé změny vedou ke ztíženému průtoku moče a k častému močení s vyloučením malého množství moče. Výrazně obtěžuje a je zvýšeným rizikovým faktorem i pro vznik maligního onemocněni prostaty.
Cíl aplikace magnetoterapie: Využit protiotokový a protizánětlivý efekt nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie k hojení a obnově normálních funkci.

Relaxace

Pro dosažení žádoucí intenzivní relaxace. U osob po zvýšené fyzické a především psychické zátěži a ve stavech psychického napěti.
Cíl aplikace magnetoterapie Dosáhnout zklidněni a celkové relaxace oběhového a nervového systému.

Před masáží

Příprava před masáží a použitím masérských manipulačních technik.
Cíl aplikace magnetoterapie: Dosáhnout lepšího prokrveni tkáni, vyplavení metabolitů, uvolněni svalových spazmů a kontraktur a optimálně připravit na masáž, která celkový efekt mé Sportovní masáže výrazně zvýší a posílí.

Svalová únava

Únava svalů po tréninku, po těžké fyzické práci a při stavech vyčerpanosti.  Měla by předcházet mé Sportovní masáži regenerační.
Cíl aplikace magnetoterapie: Zmírnit bolest a vytvořit metabolické podmínky pro urychlení regenerace svalů.

Regenerace

Regenerace po fyzické práci a sportu a cílená příprava před dalším sportovním výkonem. Využívám i při své proceduře proti celulitidě a pro formování postavy.
Cíl aplikace magnetoterapie: Zlepšení přisunu okysličené krve, živin a odstraněním kyselých metabolitů urychlit proces regenerace a obnovy energetických zásob ve svalu. Tim pomoci vytvořit optimální podmínky pro další fyzický výkon.

Karpální tunel

Nejenom nás maséry, ale i mnohé další trápí.  Syndrom, při němž dochází k útlaku nervově-cévního svazku a šlach ohybačů prstů v zúženém kanálu v oblasti zapěsti, z čehož vyplývá cela řada neurologických a pohybových potíži a bolestivost.
Cíl aplikace magnetoterapie: Podpořit protiotokovým a protizánětlivým efektem uvolněni až odstraněni útlaku, zlepšit regeneraci poškozených tkání.

Tinitus

Tinitus (ušní šelesty a pískoty). Příčinou onemocnění je dysfunkce časti vnitřního ucha většinou z důvodu cévních ischemických změn.  Bohužel, i já musím tyto stavy řešit. frown
Cíl aplikace magnetoterapie: Cílem je pomocí magnetoterapie ovlivnit cévní systém, zlepšit přísun kyslíku a živin a pokusit se zachovat funkční vlásenkové buňky vnitřního ucha, což vede k úpravě funkčních patologických projevů, a minimalizovat další trvalá poškození.

Tenisový loket

Bolesti v loketních kloubech. Tzv. epikondylitis neboli tenisový loket, vznikající při nadměrném jednostranném zatížení.
Cíl aplikace magnetoterapie: Tlumit bolest a podpořit proces hojení společně s ostatní chirurgickou a rehabilitační léčbou. Zánětlivá onemocnění šlach a úponů mají tendenci ke chronicitě a opakovaně se objevuji při předčasném zatížení, nedostatečném doléčení a rekonvalescenci. Proto je vhodné magnetoterapii aplikovat preventivně i v klidovém stadiu.

Ischemie končetin (nedokrevnost končetin)

V důsledku poškození cév končetin (arteriosklerotické změny a jiné příčiny) dochází k nedostatečnému přívodu kyslíku a živin do pracujících svalů a tkání. Výsledkem je celá řada trofických změn, které mohou vyústit až v amputaci končetiny.
Cíl aplikace magnetoterapie: Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie dilatuje drobné kapiláry a prekapiláry a výrazně zlepšuje průtok okysličené krve celým řečištěm a tkáněmi. Tím vytváří lepší podmínky pro normální funkci.


Mohla bych vyjmenovat další. Ale nejsem rehabilitační klinika a poskytování magnetoterapie je doplnění mých masáži, případně mých dotekových terapií a energetických terapií.


Magnetoterapii aplikujeme denně opakovaně na postižená místa. Bohužel neznám „domácí“ magnetoterapeutické přístroje, které by podporovaly „správné“ frekvenční rozsahy pro zlepšení významné části diagnóz, které zde uvádím.

Domácí magnetoterapie, byť nestojí i dnes nijak málo (i desítky tisíc Kč a ještě cena vhodných aplikátorů), jsou především určeny pro analgetické efekty či protizánětlivé účinky. Pokud chcete více a účinněji, musíte do segmentu profesionálních magnetoterapeutických zařízení určených pro profesionální zdravotní péči. A to jsou další desítky tisíc Kč navíc.

Kompromis:  Dnes se znalostí co magnetoterapie dokáže (a nebyla bych nucena opakujícími se bolestivými stavy) bych si opravdu domů novou a aktuálně vyráběnou „domácí“ verzi  magnetoterapii asi nepořídila. A profesionální magnetoterapetickou sadu co mě zajímá… ne každý má mezi 75-120.000,- Kč (dle výrobců které jsem zvažovala já) na takovou investici.

Pokud nemáte závažnějších problémů pro každodenní využití magnetoterapie, a jste mým Preferovaným klientem(-kou) nebo VIP klientem(-kou) (viz. vespod této stránky) je výhodnější čerpat své magnetoterapeutické ošetření v rámci mých konkrétních masáží či terapií. Ty jen VÁM… poskytnu na vaše POŽÁDÁNÍ ZDARMA. Ale musíte splňovat uvedené pravidelné podmínky. Ať v terapiích či masážích, počítá se dohromady. smiley

 

Cena magnetoterapeutického ošetření pro klientky a klienty mimo kategorie VIP a Preferovaných klientů je 8,- Kč/minutu. Minimální doba ošetření je 30 minut a jen v rámci mých masáží/terapií na Praze 2.


Mé Masáže na Praze 2:

Sportovní masáž Rekondiční Praha 2

… (aplikace magnetoterapie: Svalová únava, Před Masáži, Regenerace)
 

Masáž prostaty Praha 2 - masáž zdraví prospěšná

… (aplikace magnetoterapie: Zánět Prostaty a Sexuální dysfunkce u mužů)
 

Tantra masáže Praha 2

… (aplikace magnetoterapie: Relaxace)
 

Kosmetická Manuální lymfodrenáž (Lymfatická masáž)

… (aplikace magnetoterapie: Regenerace)
 

Thajská masáž nohou Praha 2

… (aplikace magnetoterapie: Relaxace, případně Regenerace)
 

Thajská masáž olejová Praha 2

...  (aplikace magnetoterapie: Relaxace)
 

Thajská masáž klasická protahovací

...(aplikace magnetoterapie: Svalová únava, Před Masáži, Regenerace)
 

Havajská masáž (Lomi Lomi)

... (aplikace magnetoterapie: Relaxace)
 

Čínská tlaková masáž

… (aplikace magnetoterapie: Svalová únava, Před Masáži, Regenerace)
 

Medová masáž detoxikační Praha 2

… (aplikace magnetoterapie: Detoxikace, Regenerace)
 

Reflexní terapie chodidla a pohybový aparát

… (aplikace magnetoterapie: Regenerace)
 

Marocká masáž Arganovým olejem

… (aplikace magnetoterapie: Relaxace)
 

Indická antistresová masáž

… (aplikace magnetoterapie: Relaxace)
 

Koňaková masáž

... (aplikace magnetoterapie: Relaxace)

 

Zdravotní a kosmetické masáže a procedury na Praze 2:

Procedura proti Celulitidě a pro formování postavy

… (aplikace magnetoterapie: Regenerace, Celulitída)


Masáž proti celulitidě a formování postavy

… (aplikace magnetoterapie: Regenerace, Celulitída)

 

Mé Energetické terapie na Praze 2:  

Ohashiatsu nebo Shiatsu

… (aplikace magnetoterapie: Relaxace případně Regenerace)
 

Energetické čištění čaker, meridiánů, aury a jejich harmonizace

… (aplikace magnetoterapie: Relaxace)
 

Kraniosakrální terapie

… (aplikace magnetoterapie: Relaxace)
 

Tantrický celotělový energetický orgasmus

...  (aplikace magnetoterapie: Relaxace)
 

Energetická masáž Tibetskými mísami je zážitková masáž

...  (aplikace magnetoterapie: Relaxace)
 

 

Mé Dotykové terapie na Praze 2:

Refelexní Lymfatická masáž na ploskách nohou

… (aplikace magnetoterapie: Regenerace)


I magnetoterapie má své kontraindikace, kdy nemůže být použita.

Osobni vyznání: Dnes používám magnetoterapii každý den. A nejen na to, co jsem výše jmenovala. I proto také vypadám TAK... JAK vypadám. A pochopitelně jsem prakticky zcela zdravá a v pohodě.

 

Těším se na Vás,

MarieKarolína - osobní masérka & terapeutka

Masáže Praha


 

Kontraindikace magnetoterapeutického ošetření:

 • těhotenství
 • pacemaker (elektrokardiostimulátor)
 • krvácivé stavy
 • menstruační krvácení
 • novotvary
 • těžké septické stavy
 • horečnaté stavy
 • aktivní TBC
 • mykotická onemocnění v místě aplikace magnetoterapie
 • záchvatová nervová onemocnění
 • hyperfunkce štítné žlázy
 • neznámé bolesti
 • neurčená diagnóza
 • rozpor s odborně určeným léčebným postupem


Zvláštní pozornost je při aplikaci třeba věnovat pacientům s hypotenzí (nebo sklony k ní) a hypertenzí.
Při prvních několika aplikacích může dojít k poklesu krevního tlaku s možnými negativními reakcemi.
Při subjektivních obtížích je preventivně doporučeno přerušit aplikaci.
.
Absolutní kontraindikací (kdy nelze v žádném případě magnetoterapii použít) je těhotenství, zvláště v prvních měsících. V dalších měsících těhotenství velice obezřetné na vzdálené části těla. Dále nelze magnetoterapii použít u osob s kardiostimulátorem, kde je možné ovlivnění jeho funkce. Dalšími kontraindikacemi jsou zvýšená funkce štítné žlázy, nadledvin, krvácení do trávicího traktu, infekční onemocnění, nádory, kdy nelze vyloučit vzplanutí metastatického procesu.


Relativní kontraindikací (kdy je třeba použití magnetoterapie zvažovat) je menstruační krvácení pro možnost zesílení krvácení a epilepsii. Mně osobně.. při mých značně bolestivých menstruacích.. naopak pomáhá k zeslabení bolesti a k regenearaci. 

ad