Jste zde

Čínská tlaková masáž

je příjemná a účinná orientální masáž šíje, hlavy, zad, pánve, břicha, horních a dolních končetin. K jejímu profesionálnímu zvládnutí je nutná opravdu dobrá znalost meridiánů, tzv. energetických drah. Meridiány já prakticky ovlivňuji každý den...

Hlavním důvodem zařazení čínské tlakové masáže do mé nabídky byla moje představa, že obohatím svoji klasickou Sportovně Rekondiční masáž o techniky, kterými rychleji odblokuji spasmy klienta.

Čínská tlaková masáž je snad jedna z úplně nejstarších masáží z pohledu dochovaných zpráv. Jejím cílem je uvolnění zablokované energie v našem těle. Vzhledem k holistickému celostnímu pojetí této masáže je lepší hovořit o zablokované energii v celém lidském organismu. Jedná se tedy o povrchové svalstvo ale především o energii v celém našem těle.

Princip Čínské tlakové masáže spočívá v působení na energetická centra (energetické body) a meridiány. Aktivací těchto drah a center dochází k harmonizaci a vitalizaci naší životní energie.

Spasmy, zatuhliny a bloky a jejich odstranění je cílem právě klasické Sportovně Rekondiční masáže... a klient požaduje nejlépe okamžitý účinek. Toho se mu při mé Sportovně Rekondiční masáži ihned dostává. Je však málo reálné při zanedbané, především dlouhodobě zanedbané péči, abych i já za 60-120min. dokázala odblokovat a rozpustit vše. V těchto případech je nutné počítat s aspoň 2-3 opakovanými masážemi po cca 2-3 týdnech. Čínská tlaková masáž tedy nenahrazuje moji pořádnou tvrdou Sportovně Rekondiční masáž.

Prolnutí Čínské tlakové masáže do mé Sportovně Rekondiční masáže je vhodné při minimálním délce masáže 90min. a více a při prognóze více opakovaných masáži.

Čínská tlaková masáž jako samostatná masáž je vhodná tehdy, pokud očekávám úlevu z uvolnění zablokované energie. Kdo z nás však cítí, že má zablokovanou energii? Naprostá většina z nás zablokovanou energii vnímá jen jako vlastní projevy bolesti na svém či ve svém těle.

Doporučuji masáž čínskou tlakovou jednotlivých oblastí těla, jako jsou záda a šíje. Čínská masáž hlavy a Čínská masáž šíje jsou výborné masáže, kde i klient-laik bude vnímat vztah zablokované energie ke konkrétní úlevě v podobě snížení či odstranění stresu a k navození uvolnění.

Čínská tlaková masáž je vhodná a doporučuji jí všem:

  • Jste příliš uspěchaní, stresovaní v zaměstnání či i doma?
  • Máte depresivní stavy?
  • Trpíte bolestmi hlavy (migrény)?
  • Máte problémy s dýcháním nebo se zažíváním?
  • Jste podráždění, nesoustředění, náladově nevyrovnaní?

Čeká vás úleva při Čínské tlakové energetické masáži.

 

MarieKarolína - osobní masérka


 

ad